Mít vlastní webovou stránku není v dnešní době už nic jedinečného. K tomu, abyste si vytvořili plně funkční web, potřebujete několik důležitých funkcí, bez kterých se neobejdete. Součástí vašeho webu tak může být například fotogalerie, kalendář, počasí, vkládat můžete různé ankety, formuláře, novinky, články, atd. K významným administrativním funkcím patří správa uživatelů, hromadné zpracování dat, hromadná korespondence apod. Vicnezweb.cz vám dále nabízí možnost spojit vaše webové stránky s různými sociálními sítěmi, jako jsou Facebook, Twitter a další. Tyto a mnohé další funkce budete moci po zprovoznění vašeho webu velmi snadno sami spravovat.

Nabízené funkce

Články

Součástí vašeho webu mohou být také články týkající se podobného či stejného tématu, o kterém jsou vaše stránky. Vložení článku není nijak složité, zvládnete to během pár minut.

Správa menu

Nejdůležitější součástí každé webové stránky je bezpochyby menu, které můžete jednoduše spravovat díky funkci správa menu. Zde můžete upravovat obsah záhlaví, zápatí a rovněž informace pro uživatele.

Vyhledávání

Pokud vlastníte rozsáhlý web, měli byste na něm mít rozhodně vytvořený i vyhledávač, díky kterému se budou uživatelé na vašich stránkách rychleji a lépe orientovat.

Aktuality

Aktuality představují velmi jednoduchý způsob, jak lze upozornit návštěvníky vašeho webu na blížící se událost, akci nebo nový produkt.

Ankety

Zpětnou vazbu s uživateli vaší webové stránky můžete získat velmi jednoduše například prostřednictvím ankety. Tu je vhodné použít v případě, že potřebujete získat odpověď na jednu jedinou otázku. Pokud ale potřebujete položit více otázek, vytvořte na vašem webu raději formulář.

Vlastní formuláře

Na své webové stránky si můžete umístit různé formuláře, které vám pomohou s komunikací mezi vámi a uživateli webu. Jedná se například o registrační nebo objednávkový formulář. Ten si můžete sestavit podle svých představ, můžete tam přidat např. hlavičku, e-mail, pole na text, výběrové menu, zaškrtávací políčko, datum či soubor.

Kniha návštěv

Jedním ze způsobů, jak můžete komunikovat se svými návštěvníky, je pomocí knihy návštěv. Na rozdíl od kontaktního formuláře, kde probíhá komunikace pouze mezi vlastníkem a uživatelem webu, uvidí vaši konverzaci i ostatní uživatelé.

Fotogalerie

Důležitou součást každé webové stránky tvoří její fotogalerie. Abyste nestrávili příliš mnoho času s vkládáním velkého počtu obrázků, můžete využít funkce hromadného nahrávání obrázků. Ke každému obrázku navíc můžete vložit i krátký popis.

Hodnocení

Na vašem webu můžete mít také formulář pro hodnocení např. vaší webové stránky, vašich služeb či některého produktu.

Hromadná pošta

Abyste nemuseli každému uživateli posílat zvlášť email se stejným textem, můžete využít funkci hromadná pošta, která vám tuto práci velmi usnadní.

Odběr novinek

Uživatele, kteří jsou na vašich webových stránkách zaregistrováni, můžete zařadit do skupiny odběratelů newsletteru. Z této skupiny je možné uživatele kdykoli deaktivovat.

Statistiky přístupů

Velmi důležitou funkcí jsou statistiky přístupů, které vám pomohou sledovat efekt webu, a tím vám pomohou s jeho dalším vývojem. Získáte tak informace o tom, kolik váš web denně navštíví uživatelů, kolik času stráví na vašich stránkách atd.

Správa uživatelů

K některým informacím na webu mohou mít přístup jen zaregistrovaní uživatelé. Jako správce pak budete mít tedy možnost aktivovat či deaktivovat uživatele, ale především získáte detailní informace o jeho profilu, jako jsou název firmy, jméno, příjmení, adresa, telefon či e-mail.

Manažer souborů

Díky funkci manažer souborů budete moci všechny své soubory velmi snadno nahrávat a následně vkládat na svou webovou stránku. A to i v případě, že budete potřebovat nahrát více souborů najednou. Díky této funkci si i velmi usnadníte správu vašich souborů.

Mapa stránek

Mapa stránek je vlastně jeden soubor, ve kterém jsou odkazy na veškeré další hypertextové dokumenty, které se nacházejí na vašem webu. Hodí se především pro velmi rozsáhlé a méně přehledné weby.

Import/export dat

Importovat data do webové stránky můžete velmi jednoduše, stačí je mít ve formátu XLS (Microsoft Excel). Hromadně tak můžete vkládat nebo upravovat údaje o produktech, cenách nebo osobách. Stejně tak můžete data z webové stránky i exportovat. Tyto data pak mohou sloužit k zálohování nebo při následném upraveném importu.

Registrace uživatelů

Jestliže chcete některé údaje na vaší webové stránce zpřístupnit pouze některým uživatelům, neměla by na vaší stránce chybět funkce registrace uživatele. Poté se už jednotlivý zájemci budou moct přihlašovat k interním informacím na základě svého uživatelského jména a hesla.

Běžící text

Vaši webovou stránku si můžete zpestřit různými drobnostmi. Jednou takovou je i běžící text, který může například upozorňovat na novinku na webu, na akční nabídku nebo na plánovanou akci.

Vkládání videa

Kromě libovolných obrázků si na váš web můžete klidně vložit také jakékoliv video, a to jak svoje vlastní, tak například ze stránek www.YouTube.com. Kromě velikosti a vzhledu videa můžete nastavit také samotný přehrávač, tedy například to, zda se video zapne hned po otevření stránky.

Vkládání google map + označení

Na vaše webové stránky si můžete bez problémů vložit google mapu například se sídlem vaší firmy, včetně označení přesného místa. Tento plán si můžete umístit na stránku kontakty. Mapu si samozřejmě můžete upravit podle svých představ. Nastavit můžete její velikost, měřítko nebo samotný typ (zda se bude jednat o mapu satelitní, hybridní či terénní).

Propojení se sociálními sítěmi (Facebook, twitter, google+)

V poslední době jsou velmi oblíbené tzv. sociální sítě, a kdo k nim není připojen, jako by neexistoval. Propojit vaše webové stránky s těmi nejznámějšími sociálními sítěmi jako je Facebook, twitter nebo google+ není díky našim službám žádný problém.

Hromadné zpracování dat

Pokud máte velké množství dat, jistě vám přijde vhod funkce jejich hromadného zpracování. Díky tomu budete mít zpracována všechna data z vašich webových stránek do přehledných statistik a reportů. Data mohou být různá, může jít např. o návštěvnost vašeho webu, o prodeji, o stavu zásob na skladě atd.

Více jazyků (+ automatická detekce jazyka)

V dnešní době se vám vyplatí mít na svých webových stránkách zabudovanou funkci, která zpřístupní web návštěvníkům v různých jazycích. Aktivovat si přitom můžete i tzv. automatickou detekci jazyka, takže zákazníci nemusí vybírat svůj jazyk ručně, ale zobrazí se jim automaticky.

Fórum

Na své webové stránky si rovněž můžete přidat diskuzní fórum, kde budou návštěvníci mezi sebou diskutovat a vyměňovat si své názory. Na rozdíl od chatu, ti, kdo vloží svůj příspěvek na fórum, nemusí být ke stránce nijak přihlášeni.

Kalendář událostí

Součástí vaší webové stránky může být i přehledný kalendář událostí. Na vašem webu se bude zobrazovat vždy aktuální měsíc s označeným aktuálním dnem. Dále budou zvýrazněny dny, na které se chystá nějaká akce nebo významná událost. Kliknutím na tento den pak bude uživatel přesměrován na bližší informace.